Як підготуватися до консультації хірурга?

Якими ви бачите ідеальну консультацію у лікаря? Задайте собі це питання? Вочевидь розуміння ідеальної консультації у лікаря і пацієнта можуть різнитися.

Консультація має обмежений час, за який треба встигнути з’ясувати проблему пацієнта, прийти до діагнозу (попереднього або остаточного), створити «дорожню карту» обстежень і лікування, оформити документацію (а це займає досить велику частину часу консультації, особливо коли треба оформляти лікарняний або виписувати рецепти). До того хворому треба пояснити зрозумілою йому мовою, що з ним, які є варіанти діагнозу і дій. Іноді, під час консультації, треба виконати маніпуляцію.

Отже, це часовитратний процес і щоб ви отримали максимальний ефект бажано до консультації готуватися.

Навіть якщо консультація термінова, все одно є кілька хвилин, поки ви ідете до клініки, чекаєте в коридорі, коли ви можете обдумати, що і як ви будете казати лікарю.

1. Сформулюйте заздалегідь ваші скарги і коротку історію, як вони виникли. Якщо ви можете це записати на папері і перечитати – ідеально. Якщо у вас є декілька питань по різним проблемам, також сформулюйте їх

2. Приготуйте дані обстежень і консультацій інших спеціалістів, які були пов’язані з вашими скаргами і хворобою.

3. Добре, коли основні пункти як розвивалося ваше захворювання також записані.

4. Якщо у вас були виконані обстеження МСКТ або МРТ, крім заключення бажано взяти носій з самим дослідженням, так як більшість сучасних фахівців, особливо в онкології і хірургії для уточнення дивляться дослідження самостійно, а не тільки читають заключення. На жаль диски, на які зараз в переважній більшості записують результати цих обстежень можуть не відкриватися, виходити з ладу і їх завантаження потребує певного часу. Тому доцільно їх скопіювати на флеш носій (також, якщо досліджень декілька, бажано мати їх копію на окремому носії типу зовнішнього твердого диску).

5. Якщо у вас є фотографії розвитку процесу (висипки, рани, запалення) то підготуйте їх, щоб не шукати серед тисяч фото в телефоні на прийомі. 

6. Створіть файл своєї медичної історії і зберігайте його в хмарному сховищі або на телефоні.

Важливими даними в цьому файлі мають бути:

  • Перенесені операції (бажано з діагнозом, при якому їх виконували)
  • Відомі вам алергії (непереносимості лікарських засобів)
  • Відомості про хронічні хвороби і ліки, які ви приймаєте на постійній основі, особливо гормональні препарати і антикоагулянти 
  • Відомості про щеплення, які вам робили (особливо для хірургів важливі щеплення проти правця).
  • Дані про профілактичні обстеження (рентгенографія грудної клітини, колоно і гастроскопія, огляди мамолога, уролога, та ін.)

 7. Не соромтеся перепитати лікаря, коли вам щось незрозуміло, або зробити нотатки. В стресовій ситуації забуваються до 70% того, що вам скаже лікар.

Звичайно, існують багато інших факторів, щоб зробити консультацію плідною, але вказані в цьому дописі здатні значно полегшити ваше розуміння, роботу лікаря і ваше здоров’я. 

Ви можете записатися до мене на прийом або написати мені в вайбер чи на електронну пошту.